LZS powiat kamiennogórski

Przed dzisiejszą (wtorek, 29 stycznia) sesją rady powiatu Zbigniew Bednarek przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Kamiennej Górze podsumował sportowe osiągnięcia LZS w 2018 roku.

W minionym roku sportowcy zrzeszenie w LZS z terenu powiatu kamiennogórskiego uczestniczyli w XIX Dolnośląskich Igrzyskach LZS Mieszkańców Wsi i Miast. Po podsumowaniu zeszłorocznych zmagań sportowych okazało się, że powiat kamiennogórski zdobył 400 punktów i zajął 9 miejsce na 28 powiatów. Niewiele (8 punktów) zabrakło do miejsca szóstego. Gmina Kamienna Góra zajęła 7 miejsce na 85 sklasyfikowanych powiatów. Zawodnicy z powiatu kamiennogórskiego startowali w 11 finałach strefowych i 7 dolnośląskich.

Wśród sukcesów drużynowych na uwagę zasługuje wicemistrzostwa Dolnego Śląska zdobyte w piłce siatkowej kobiet przez drużynę w składzie: A. Lipień, K. Trzepak-Balicka, M. Antoniewska, M. Migacz, K. Ogonowska i P. Trzepak. Wicemistrzami województwa została również drużyna szachistów: A. Sandor, W. Guziewicz, W. Lipień, A. Wilk. W rywalizacji siatkarzy czwarte miejsce w województwie zajęli Statyści z Kamiennej Góry.

Indywidualnie wicemistrzem Dolnego Śląska w szachach został junior Aleksander Wilk. Brązowy medal w tej konkurencji zdobyła Katarzyna Kmiecik, a czwarte miejsce zajęła Paulina Wielosik (młodziczka). W warcabach stupolowych wicemistrzami województwa zostali: Kacper Czyński (młodzik), Jakub Zasada (junior). W tenisie stołowym wicemistrzem Dolnego Śląska został Jakub Kosal (młodzik). W finale wojewódzkim biegów przełajowych czwarte miejsce zajął Marcel Pach.

Puchar za zdobycie 9 miejsca Z. Bednarek przekazał staroście Jarosławowi Gęborysowi. Wyróżnienie przyznane przez zarząd Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu odebrała Honorata Klimczak, dyrektor szkoły w Krzeszowie. WYróżnienie to podziękowanie za pomoc w organizacji zawodach zaliczanych do Dolnośląskich Igrzysk LZS.