aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
JLSA 2019

W ubiegłym tygodniu rozegranych zostało część spotkań pierwszej kolejki amatorskiej ligi siatkówki. Na ten tydzień zaplanowano trzy mecze drugiej kolejki.

 

Wyniki pierwszej kolejki

Milanos - Zorka/Orle 3:1 (25:22, 23:25. 25:23, 25:15)
Zwycięzcy poprzedniej edycji zmierzyli się z mocnym zespołem Zorka/Orle. Mecz rozpoczął się od nieznacznej przewagi gości. Gospodarze mieli spore problemy z przyjęciem oraz atakiem. W drugiej części seta udało się zespołowi Milanos opanować emocje i dzięki popełnieniu mniejszej ilości błędów własnych wyjść na prowadzenie, którego nie oddali i wygrali do 22. Druga partia miała przebieg podobny do pierwszej. Przy stanie 22-17 w szeregi gospodarzy wkradło się zbyt dużo rozluźnienia co doprowadzilo do odrobienia strat przez przeciwnika i porażki do 23. Milanos kompletnie nie radził sobie z zagrywką dobrze dysponowanego przeciwnika.
Trzeci set był podobny do pierwszego. Przy prowadzeniu 21-17 gospodarze znowu zaczęli popełniać proste błędy co doprowadziło do nerwowej końcówki. Zorka/Orle odrobił straty do jednego punktu, po czym popełnił dwa niewymuszone błędy oddając seta do 23.
W czwartym secie zespół Milanos pokazał na boisku kolektyw. Zagrali dobrze w przyjęciu i obronie. Ich rozgrywający rozegrał dobrego seta, dobrze czytał grę i gubił blok przeciwników z Zorki/Orle. W zespole gospodarzy zaczął także dobrze funkcjonować blok. Wszystko to przyczyniło się do uzyskania wysokiej przewagi, która co przejście była powiększana. Ostatniego seta wygrali gospodarze do 15.

Cystersi Krzeszów - Aquanautica Kamienna Góra 3:0 (25:15, 25:14, 25:20)
Finaliście zeszłorocznego sezony spotkali się z debiutantem ligi zespołem Aquanautica.
Przy pełnych trybunach i wspaniałej publiczności gospodarze odnieśli pewne pierwsze zwycięztwo w lidze. We wszystkich trzech setach kontrolowali przebieg spotkania nie pozwolając na nic zespołowi z Kamiennej Góry. MVP meczu został atakujący Cysterów Michał Trzepak.

Bóbr Marciszów - Kuźnia ARF Barcinek - odwołany
Z powodu awarii ogrzewania na hali mecz został odwołany. Mecz zostanie rozegrany w innym terminie

Plan drugiej kolejki

30.01 środa Aquanautica Kamienna Góra – ARF Kuźnia Barcinek - godz. 17:10

01.02 piątek Statyści Kamienna Góra - MILANOS - godz. 18:30
Sala sportowa Kamienna

01.02 piątek BÓBR Marciszów - Cystersi Krzeszów - godz. 19:10

ZORKA-ORLE - pauza

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez