Print
VIII Powiatowy Turniej Gier i Zabaw "Mikołaj na sportowo"

Dzisiaj (czwartek, 20 grudnia) w sali Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbył się VIII Powiatowy Turniej Gier i Zabaw "Mikołaj na sportowo". Imprezę dla uczniów klas I-III szkół podstawowych organizuje Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.

 

Każda szkoła podstawowa z terenu powiatu mogła wystawić drużyny złożone z ośmiorga uczniów (czterech dziewczynek i czterech chłopców) w każdej z kategorii wiekowych. Do zabawy zgłosiły się podstawówki z Krzeszowa, Pisarzowic i kamiennogórska "dwójka". W każdy pionie klas rozegranych zostało pięć konkurencji sprawnościowych. Dzieci pokonywały slalomy, skakały na piłkach. Do części zadań włączone zostały elementy związane z Mikołajem. Dzieci przenosiły np. prezenty.

Wśród klas trzecich wygrała Szkoła Podstawowa nr 2 z Kamiennej Góry, drugie miejsce zajęła podstawówka z Krzeszowa, trzecie szkoła z Pisarzowic. W pionie klas drugich klasyfikacja wyglądała identycznie, SP2 przed Krzeszowem i Pisarzowicami. W rywalizacji najmłodszych dzieci, pierwszoklasistów, wygrała szkoła z Pisarzowic przed Krzeszowem i kamiennogórską "dwójką".