badminton

Wczoraj (wtorek, 20 listopada) we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Igrzysk Dzieci w badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców. W hali sportowej Hasta La Vista, spotkało się 12 najlepszych zespołów z całego województwa.

W finale wystąpiły drużyny z Kamiennej Góry i z Pisarzowic. Turniej finałowy jest bardzo trudny i wyczerpujący, zawodnicy rozgrywają wiele spotkań, często bardzo wyrównanych i zaciętych.
Duży sukces osiągnęły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1. Katarzyna Pawłowska, Anna Kulas, Dominika Walczuk i Anna Bagniuk zdobyły wicemistrzostwo województwa. Badmintonistki z “jedynki” na swej drodze do finału pokonały wszystkie drużyny, uległy tylko przeciwniczkom ze Szkoły Podstawowej nr 36 z Wrocławia (mistrz strefy wrocławskiej).

Bardzo dobry występ zanotowały zespoły chłopców. Obie reprezentacje zajęły miejsca tuż za podium. Drużyna z Pisarzowic pod opieką Bartosza Łukasika, zajęła czwarte miejsce. Chłopcy wystąpili w składzie: Wiktor Zarzycki, Kacper Zawiłowicz i Oskar Ora. Również wysokie (piąte) miejsce zajęli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1. Zespół na “piątkę” to: Korneliusz Olszewski, Fabian Lewicki, Adrian Białas i Jakub Olczak.

badminton

Klasyfikacja generalna Finału Dolnośląskiego Igrzysk Dzieci w badmintonie drużynowym.