W niedzielę (18 listopada) drużyna piłki siatkowej mężczyzn Statyści Kamienna Góra wzięła udział w finale dolnośląskim XIX Igrzysk Mieszkańców Wsi i Miast.

W turnieju wystartowało siedem najlepszych drużyn LZS Dolnego Śląska. W pierwszym meczu grupowym kamiennogórzanie pokonali 2:1 KM TEAM Zgorzelec, w drugim ulegli 0:2 III ligowej drużynie Tartan Volley Team Lubin.

Statyści zajęli drugie miejsce w grupie i zagrali w meczu o trzecie miejsce z kolejnym III ligowym klubem TS „Volley” Jelcz-Laskowice. Trzecioligowcy z TM „Volley” pokonali Statystów 2:0.

Kamiennogórscy siatkarze zajęli czwarte miejsce w turnieju. Mistrzem Dolnego Śląska LZS została III ligowa drużyna Technisat SMS Oborniki Śląskie. W zwycięskiej drużynie grał kamiennogórzanin Grzegorz Bobek, który otrzymał tytuł MVP finału dolnośląskiego.

Powiatowe i Gminne Zrzeszenie LZS składa podziękowanie Gminie Kamienna Góra i spółce PAGAZ z Krzeszowa za wsparcie finansowe udziału drużyny piłki siatkowej mężczyzn w finale dolnośląskim XIX Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast.