aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Dębrznik - IV BikeRajd MTB Lisich Skałek

Dzisiaj (niedziela, 2 września) w Dębrzniku odbył IV BikeRajd MTB Lisich Skałek. W tegorocznej edycji imprezy pobity został rekord frekwencji.

Aktualizacja 16:02

Na głównym dystansie wygrał Piotr Iciaszek (sportfuel.pl) 1:10:58. Czwarte miejsce zajął Alfred Przemieniecki (Cyklogrupa) 1:18:04. W rywalizacji pań wygrała Dominika Niemiec (KS Pławna) 1:31:06, drugie miejsce zajęła Elżbieta Wieczorek (POPOLUPO) 1:45:55, trzecie Gabriela Niciejewska (Cyklogrupa) 1:59:39, czwarte Agnieszka Ptak (Cyklogrupa) 2:06:00.

W rywalizacji juniorek pierwsza była Monika Dmochowska (Cyklogrupa) 6:32. Rywalizację juniorów wygrał Dominik Firlej (Sowie Team) 6:04.

Pełne wyniki na tritime.pl

Oprócz rywalizacji sportowej organizatorzy zorganizowali zabawy dla najmłodszych. Dostępna była ścianka wspinaczkowa. Chętni mogli bawić się w tworzenie wielkich baniek mydlanych lub pomalować twarz. Zabawy przygotowali również strażacy z Pisarzowic.

Oryginalna informacja 
Trasa główna, przeznaczona dla osób od 14 roku życia, miała ok. 25 km długości. W tym roku wystartowało na niej 130 zawodników i zawodniczek. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy zaproponowali rywalizację również dla młodszych rowerzystów. Na trasie o długości 1500 metrów rywalizowali juniorzy. W tym roku wystartowało ich 40. Najmłodsi rywalizowali na trasie wyznaczonej na stadionie w Dębrzniku. Również w tej grupie rywalizowało 40 kolarzy. Dla nich organizatorzy przygotowali jednakowe nagrody i medale.

Wójt Patryk Straus podkreślił, że BikeRajd organizowany jest przez mieszkańców Dębrznika, którzy w ten sposób podkreślają walory przyrodnicze wsi i okolic..

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA