aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Finał Kinder+Sport

Młodzi siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze uczestniczyli w wielkim finale największych rozgrywek mini siatkówki w Europie Kinder + Sport. Przez trzy dni, od 6 do 8 lipca, ponad 800 siatkarzy, na hali MOSiR w Zabrzu rozegrało 1056 spotkań na 24 boiskach.

 

W kategorii dwójek, trójek i czwórek siatkarskich rywalizowały 192 drużyny. Wielkie finały Kinder + Sport w mini siatkówce dziewcząt i chłopców rozgrywane są już od 24 lat. Sam awans do finału był nie lada osiągnięciem. W Zabrzu wystąpiły po dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii, wyłonione z wieloetapowych eliminacji – reprezentujące każde z 16 województw. W tegorocznych rozgrywkach udział wzięło ponad 44 tysiące młodych sportowców, a poziom sportowy z każdym rokiem się podnosi. Wśród uczestników jest wiele zespołów, które reprezentują znane siatkarskie ośrodki. Po hali w Zabrzu przechadzali się młodzi ludzie w koszulkach MKS Będzin, Jastrzębski Węgiel, Trefl Gdańsk, Asseco Resovia Rzeszów, Kędzierzyn – Koźle.

Finał Kinder+Sport

Zarówno w hali, jak i w specjalnej strefie Kinder + Sport Joy of Moving, gdzie animatorzy dbali o dobrą zabawę zarówno zawodników, jak i kibiców, można było spotkać ambasadorów programu Kinder + Sport – Sebastiana Świderskiego i Piotra Gruszkę. Zagrać w siatkówkę z wybitnymi postaciami polskiego sportu, dla siatkarzy z „Jedynki”, to nie lada atrakcja!

Kamiennogórski zespół w składzie: Tymoteusz Grzyb, Korneliusz Olszewski, Adrian Białas i Marcel Antoszczak, w pierwszej fazie turnieju rywalizował w grupie D. W piątkowy poranek rozpoczął od wygranej z zespołem Start Dobromierz (woj. Świętokrzyskie) 2 - 1 w setach. Niestety po przegranych 0 – 2 z UKS Jasieniak Gdańsk (2 miejsce w finale) i AKS MOS Rzeszów (11 miejsce w turnieju), zespół z „Jedynki” zajął 3 miejsce w grupie, a pierwsza „szesnastka” znalazła się poza zasięgiem.

Finał Kinder+Sport

W drugim dniu zawodów chłopcy dzielnie walczyli o miejsca 17 – 32. Rozegrali dwa zwycięskie mecze z SP 21 Lublin i MKS Ikar Legnica, wygrywając odpowiednio 2 – 0 i 2 – 1. Świetnie grali również w trzecim z UKS Serbinów Biała Podlaska. Niestety zabrakło im sportowego szczęścia. Ulegli 0 – 2, w setach 13 – 15 i 16 – 18. Mimo dwóch wygranych meczów gorszy stosunek setów spowodował, że zajęli 3 miejsce w grupie i wypadli poza 24 miejsce w turnieju. Popołudniowe granie było również emocjonujące. Nasi siatkarze pokonali KS Stal Grudziądz i UKS Olimpijczyk Drawsko Pomorskie po 2 – 0 w setach. Na koniec dnia, zmęczona drużyna poległa 0 – 2 z zespołem z Dobromierza.

Finał Kinder+Sport

W trzecim dniu finałów Tymek, Kornel, Adrian i Marcel ambitnie walczyli o jak najlepsze miejsce. W pierwszym meczu przegrali z IKS Atak Elbląg 13 -15 i 12 – 15. Ostatni, jedenasty mecz finału Kinder + Sport rozegrali po raz trzeci z zespołem Start Dobromierz. Mecz o 27 miejsce, po bardzo ambitnej walce zakończył się zwycięstwem 2 – 1 kamiennogórskiej „Jedynki”. Medalistami w trójkach chłopców zostali: 1 miejsce - MKS Bzura Ozorków, 2 miejsce - UKS Jasieniak Gdańsk, 3 miejsce - Hotel Ren Kaemka Starogard Gdański.

Dla chłopców z klasy sportowej 5 F siatkarska przygoda w Zabrzu zakończyła się sześcioma wygranymi meczami i pięcioma porażkami. Udział w tak prestiżowym turnieju to dla nich duży sukces. Zdobyli olbrzymie doświadczenie, przeżyli wiele sportowych emocji, nawiązali nowe znajomości, poznali wybitne osoby ze świata siatkówki w Polsce. Pamiątkowe dyplomy, koszulki, rękawki siatkarskie, autografy i wiele, wiele zdjęć pozwoli im długo pamiętać o tym sportowym wydarzeniu.

Finał Kinder+Sport

 

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez