Od 23 do 26 czerwca biathloniści rywalizowali w Mistrzostwach Polskie w biathlonie letnim. Zawodników gościły Duszniki Zdrój.

Aktualizacja 21:27

Kolejne biegi odbyły się 26 czerwca. Tym razem rywalizowali jedynie seniorzy i seniorki. Młode zawodniczki UKN Melafir Czarny Bór podjęły wyzwanie i udanie rywalizowały ze starszymi i bardziej doświadczonymi koleżankami. Weronika Przemyślak zająła 14 miejsce, Wiktoria Przemyślak była 21. Bieg wygrała Magdalena Gwizdoń, zawodnicza, która startowała m.in. na olimpiadach w Turynie, Vancuver i Soczi.

Oryginalna informacja
24 czerwca w biegu indywidualnym w kategorii juniorka młodsza Weronika Przemyślak (UKN Melafir Czarny Bór) była 13, Wiktoria Przemyślak (UKN Melafir Czarny Bór) 18. W kategorii młodziczka Amelia Jęczmieniak (UKN Melafir Czarny Bór) była piąta, Weronika Leśniara (UKN Melafir Czarny Bór) zajęła 11 miejsce. W kategorii młodzik młodszy Jakub Potoniec (MUKN Pod Stróżą (ZSP Lubawka)) był trzeci. W kategorii młodziczka młodsza Oliwia Arendarczyk (MUKN Pod Stróżą (ZSP Lubawka)) była szósta, Dominika Leśniara (UKN Melafir Czarny Bór) 10, Kornelia Arendarczyk (MUKN Pod Stróżą (ZSP Lubawka)) 11, Weronika Dyczkowska (MUKN Pod Stróżą (ZSP Lubawka)) 17, Aleksandra Szajnowska (MUKN Pod Stróżą (ZSP Lubawka)) 26.

25 czerwca w sprincie w kategorii juniorka młodsza Weronika Przemyślak (UKN Melafir Czarny Bór) była 14, Wiktoria Przemyślak 19 (UKN Melafir Czarny Bór). W kategorii młodziczka Amelia Jęczmieniak (UKN Melafir Czarny Bór) była czwarta, Weronika Leśniara (UKN Melafir Czarny Bór) 10. Wkategorii młodzik młodszy Jakub Potoniec (MUKN Pod Stróżą (ZSP Lubawka)) był szósty. W grupie młodziczek młodszych Oliwia Arendarczyk (MUKN Pod Stróżą (ZSP Lubawka)) zajęła trzecie miejsce, Dominika Leśniara (UKN Melafir Czarny Bór) była 11, Aleksandra Szajnowska (MUKN Pod Stróżą (ZSP Lubawka)) 15, Weronika Dyczkowska MUKN Pod Stróżą (ZSP Lubawka) 24.