W niedzielę (24 czerwca) w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Były to jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Europy. Podczas zawodów doskonałe spisała się drużyna Relaxu Kamienna Góra.

Aleksandra Sobczyk zdobyła dwa złote medale. Wygrała w juniorkach do lat 23 i w seniorkach. Uzyskała wyniki 72.5kg o 2.5kg lepszym od własnego rekordu Polski. Sylwia Rembiasz zdobyła złoty medal w wadze do 63kg z wynikiem 70kg oraz dwa brązowe w weterankach 63 i w open weteranek.

Alicja Ilczuk poprawiła rekord życiowy uzyskując wynik 92.5kg i zdobyła złoty medal.

Dziewczyny wywalczyły pierwsze miejsce w drużynie, a Aleksandra Sobczyk uzyskała nominacje na Mistrzostwa Europy.

Zawodnicy Relaxu również pokazali klasę.
W wadze do 74kg w seniorach Piotr Beresiński z wynikiem 200kg zdobył tytuł Mistrza Polski. Adrian Rosiecki w kategorii wagowej do 93kg w grupie seniorów z doskonałym wynikiem 217.5kg zajął czwarte miejsce. Paweł Rembiasz, w tej samej kategorii, z wynikiem 200kg zajął piąte miejsce. Jednocześnie wywalczył brązowy medal w grupie weteranów. Junior do lat 18, czwarty zawodnik ostatnich Mistrzostw Europy Bartosz Tokarski zdeklasował rywali w kategorii do 105kg. Poprawił swój rekord z zawodów o 20kg i z wynikiem 180kg został Mistrzem Polski. Bartosz również otrzymał nominację do Mistrzostw Eeuropy w wyciskaniu i do Mistrzostw Świata w trójboju.

Wyniki to efekt ciężkiej pracy jaką wykonali zawodnicy i zawodniczki KS Relax.