Grzegorz Kielbasa - kandydat do rady powiatu x 3 4 5 6 7 8 9 materiał sfinansowany ze środków KW Stowarzyszenia Regionalnego Dialog 12 13 14 15 x 17 18 19 20
Olimpia Kamienna Góra : Chrobry II Głogów

Dzisiaj (sobota, 19 maja) rozegrany został mecz 26 kolejki rozgrywek IV ligi grupy dolnośląskiej (zachodniej) pomiędzy Olimpią Kamienna Góra a Chrobrym II Głogów.

Już od początku spotkania piłkarze Olimpii starali się grać wysokim pressingiem żeby rozsypać taktyczną układankę Chrobrego i nie pozwolić mu na kreowanie gry. Jednak na nieszczęście gospodarzy już w 10 minucie z rzutu wolnego bramkę zdobył zawodnik Głogowa Seweryn Michalski.

Po stracie bramki kamiennogórska ekipa nie straciła animuszu, jednakże zaczęła nerwowo prowadzić grę, przez co zaczęła popełniać błędy techniczne, które przeciwnicy wykorzystywaliby znaleźć się pod bramką kamiennogórskiej drużyny. Goście jednak w momentach mocnego nacisku Olimpii również pozwalali na utratę piłki, umożliwiając gospodarzom nawet na obicie poprzeczki własnej bramki. Pierwsza połowa była ciągłą wymianą ciosów pomiędzy obiema jedenastkami.

Mecz utrzymał swój charakter także w drugiej połowie gdzie już od wznowienia rozgrywki rozgorzała, często brutalna walka o piłkę i zdobycie bramki. Nadzieje na korzystny rezultat wlał do serc lokalnych kibiców w 53 minucie po dobrze ułożonej akcji Sebastian Sochacki wyrównując wynik.

Po dalszej wymianie uderzeń i kolejnych groźnych akcjach wynik utrzymał się do 76 minuty. Na ponowne prowadzenie Chrobrego wyprowadził Dominik Nawrot pokonując bramkarza w pojedynku sam na sam.

Drużyna z Kamiennej Góry miała okazje do tego, by móc ponownie wyrównać, jednak przy każdej nadarzającej się sytuacji brakowało skuteczności, a gdy już ta skuteczność się znalazła, to sędzia odgwizdał spalonego.

Kolejnym ciosem dla Olimpii było otrzymanie za niepotrzebny faul na środku boiska w 87 minucie przez Łukasza Topolskiego drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki, która osłabiła zespół w końcówce spotkania. Decyzją sędziego kibice kamiennogórscy byli mocno oburzeni, głównie dlatego, że za dość podobne faule piłkarze Chrobrego kar nie otrzymywali.

Ale to wydarzenie również nie dobiło ostatecznie gospodarzy, którzy do końca meczu walczyli o wyrównanie. Dobił ich Dominik Nawrot, strzelając w ostatniej minucie doliczonego czasu gry swojego drugiego gola w spotkaniu i ustalając jego wynik.

Olimpia Kamienna Góra : Chrobry II Głogów – 1:3 (0 : 1)
Bramki (52’ Sochacki – 10’ Michalski, 76’ Nawrot, 90+3’ Nawrot)