Kamienna Góra - biegW Kamiennej Górze rozegrany został dzisiaj (niedziela, 21 kwietnia) II Bieg Przełajowy z Historią w Tle "Zdobywca Góry Parkowej" oraz „Mały Zdobywca Góry Parkowej”.

W biegu głównym wystartowało 150 zawodników. Biegacze zjechali się do Kamiennej Góry z całej Polski, na starcie stanął nawet jeden Białorusin. Zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości 10 km. Wokół Góry Parkowej wytyczona została pętla, którą zawodnicy musieli pokonać dwukrotnie. Atrakcją trasy był odcinek o długości ok. 300 metrów wytyczony przez kamiennogórskie podziemia. Najtrudniejszym fragmentem był podbieg o długości 400 metrów wytyczony ścieżką historyczną na Górze Parkowej.

Zwycięzca, Piotr Holly z Wałbrzycha, na pokonanie trasy potrzebował 36 minuty i 26 sekund. Najlepszym mieszkańcem powiatu kamiennogórskiego okazał się Łukasz Kondratowicz, który zajął 4 miejsce.
Najlepsza kobieta na pokonanie trasy potrzebowała dziesięć minut więcej niż zwycięzca. Rywalizację wygrała Dominika Jarosz z Jeleniej Góry, druga była Karolina Trzaska z Lubawki.

Aby zobaczyć pełne wyniki, kliknij tutaj

W tym roku rozegrany został również bieg "Mały Zdobywca Góry Parkowej". Bieg zorganizowany został z inicjatywy pracowników Przedszkola nr 2 w Kamiennej Górze, Na starcie stanęło ok. 80 młodych sportowców. Wśród dziewcząt wygrała Maria Kuś przed Wiktorią Jacyszyn i Anastazją Korwin. Pierwsza trójka w rywalizacji chłopców: Tymoteusz Grzyb, Oliwier Cincio, Korneliusz Olszewski. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale i nagrody.