Szkoła Podstawowa nr 1 Kamienna Góra

W piątek (16 marca) w Smolniku odbył się finał strefy jeleniogórskiej siatkarskich trójek chłopców. O awans do finału wojewódzkiego walczyły drużyny m.in. Szkoły Podstawowej nr 1 z Kamiennej Góry szkoły z Krzeszowa.

Na siatkarskich boiskach zaprezentowało się dziewięć zespołów, mistrzowie powiatów oraz gospodarz Smolnik. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów, w setach do 15 punktów, w tie - breaku do 11 punktów.

“Jedynka” przegrała pierwsze spotkanie 1 – 2 w setach z SP 2 Lubań. Porażka nie załamała chłopców. Do następnych spotkań podeszli podwójnie zmobilizowani. Pokonując zespół z Gromadki (mistrz powiatu bolesławieckiego) 2 – 0, zajęli pierwsze miejsce w grupie. W kolejnych fazach turnieju grali już spokojniej i na najwyższym swoim poziomie. Bez straty seta pokonali Smolnik, Jelenią Górę i Węgliniec. W meczu finałowym przeciwko siatkarzom z Karpacza zwyciężyli 2 – 0 (15 – 6, 15 – 3). Zespół z Krzeszowa, po nieudanym początku zawodów, zajął ostatecznie 7 miejsce.

Złoci chłopcy z klasy sportowej, wraz ze swoimi koleżankami (również mistrzynie strefy), wystąpią w finale dolnośląskim.

Skład zespołu SP 1, w pierwszym secie: Adrian Białas, Tymoteusz Grzyb, Korneliusz Olszewski, Fabian Lewicki, w drugim secie: Marcel Antoszczak, Bartosz Smyda, Kacper Biroś, Oliwier Zych, rezerwowy: Szymon Schabiński.