W poniedziałek i wtorek (18 i 19 grudnia) w Jakuszycach odbyły się zawody biathlonowe dla dzieci i młodzieży - Międzynarodowy Puchar Polski II kat. Wystartowali zawodnicy wywodzący się z MUKN "Pod Stróżą" Miszkowice.

W poniedziałek w kategorii seniorów drugie miejsce zajął Tomasz Jurczak (AZS AWF Wrocław). W tej kategorii startowało dwóch zawodników. Wśród seniorek wystartowała tylko Karolina Trzaska (AZS AWF Wrocław). W grupie juniorów młodszych (13 zawodników) Grzegorz Dereń (UKN Melafir Czarny Bór) był siódmy. W kategorii juniorek młodszych (14 zawodniczek) Wiktoria Przemyślak (UKN Melafir Czarny Bór) była ósma. W kategorii młodziczek (26 zawodniczek) Amelia Jęczmieniak była druga, Weronika Mikołajczyk ósma, Aleksandra Mikołajczyk 12, Weronika Leśniaka 13 (wszystkie UKN Melafir Czarny Bór). W grupie młodzików młodszych (14 zawodników) Jakub Potoniec (MUKN Pod Stróżą) zajął 5 miejsce. W kategorii młodziczek młodszych Dominika Leśniara (UKN Melafir Czarny Bór) była druga, Aleksandra Szajnowska 4, Kornelia Arendarczyk 6, Weronika Dyczkowska 9 (wszystkie MUKN Pod Stróżą).

We wtorek Tomasz Jurczak wygrał kategorię seniorów (startowało 2 zawodników). Grzegorz Dereń był 11 (13 zawodników). Wiktoria Przemyślak 9 (14). Amelia Jęczmieniak wygrała rywalizację młodziczek, Weronika Mikołajczyk była 6, Weronika Leśniara 14 (22). Jakub Potoniec zajął 4 miejsce (13). Weronika Dyczkowska była 3, Kornelia Arendarczyk 4, Aleksandra Szajnowska 6, Dominika Leśniara 11 (12).