aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - powiatowe szachy

W Gimnazjum nr 1 w Kamiennej Górze rozegrane zostały powiatowe zawody w szachach drużynowych. Zwycięzcy awansowali do zawodów strefowych.

 

W kategorii szkół podstawowych walczyły drużyny z kamiennogórskiej "dwójki" i z Marciszowa. Wygrała Szkoła Podstawowa nr 2 z Kamiennej Góry (5:3) w składzie: Karolina Zięba, Dominik Nowosad, Dawid Nowosad, Kamil Leśniak, Dominik Gil, Jakub Boheński – Lesiuk.

Wśród gimnazjalistów walczyły trzy drużyny reprezentujące gimnazja: z Marciszowa, nr 1 nr 2 z Kamiennej Góry. Wszystkie drużyny zdobyły po 8 punktów. O pierwszym miejscu premiowanym awansem decydował wynik na pierwszej szachownicy, na której wygrało Gimnazjum z Marciszowa w składzie: Oliwia Chmuzińska, Dawid Purzycki, Michał Tokarski, Krystian Tomczak.

W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących zdobyło po 4 punkty. Na pierwszej szachownicy był remis (1:1) na drugiej wygrało ZSZiO (2:0) i to ta drużyna wywalczyła awans. ZSZiO grał w składzie: Maciej Dubiel, Marta Gembalska, Przemysław Goluch, Patrycja Kulig, Kacper Pazik.

Zawody zorganizował Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.

Kamienna Góra - powiatowe szachy

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez