Wczoraj (sobota, 22 października) w hali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich odbył się turniej Mini Siatkówki Dziewcząt w ramach Programu Upowszechniania Piłki Siatkowej. W turnieju udział wzięło ok. 200 dziewczynek z Dolnego Śląska. Wśród nich były drużyny reprezentujące AMS „Mini Volley” z Kamiennej Góry.

W kategorii „dwójek" do rywalizacji przystąpiło 23 drużyny między innymi z Wałbrzycha, Kątów Wrocławskich, Janowic Wielkich, Milicza, Ząbkowic Śląskich. Drużyna AMS „MINI VOLLEY” w składzie: Zofia Gotowt, Inez Chmielewska zdobyły srebrne medale, przegrywając po zaciętej walce z zespołem z Ząbkowic Śląskich.

W trójkach: Eliza Maciejewska, Nadia Ziętara, Nadia Misan wróciły ze srebrnymi medalami. W finale dziewczęta uległy drużynie z Milicza.

Najstarsze siatkarki: Oliwia Bieńkowska, Amelia Lembowicz, Alicja Antoszczak, Amelia Gierszewska- Żelasko, Laura Ćwiklak po jednym przegranym meczu ćwierćfinałowym z ekipą z Ząbkowic ukończyły turniej na piątym miejscu.

Trenerzy: Marcin Bieńkowski, Daniel Gontko.