Lubawka - zawody rowerowe

Trwają Międzynarodowe Otwarte Zawody w Kolarstwie Górskim w Lubawce. W 23. edycji sportowej rywalizacji wokół skoczni Krucza Skała bierze udział 70 zawodników.

Aktualizacja 12.09.2017.

Punlikujemy poprawione wyniki klasyfikacji głównej

Aktualizacja 18:50
W rywalizacji wzięło udział 46 dzieci. To dużo mniej niż w poprzednich edycjach imprezy. Rekordowo mało dzieci pojechało w kategorii, która do tej pory cieszyła się dużym powodzeniem, czyli w kategorii przedszkolaków. Na starcie stanęły 3 dziewczynki i 6 chłopców. Do wyścigu rodzin było trzy zgłoszenia, jednak ostatecznie wystartowały tylko dwie rodziny. Z Wrocławia przyjechali na imprezę państwo Chachulscy, a ich rywalami była rodzina Kondołów z Lubawki. Zwyciężyli miejscowi.

Wyniki:
- klasyfikacja głównej części zawodów
- klasyfikacja rodzin
- klasyfikacja dzieci

Oryginalna informacja
W tym roku pogoda nie dopisała. Zawody odbywają się w deszczu. Starty zawodników w poszczególnych kategoriach już się zakończyły. Sportowcy rywalizują na ośmiokilometrowej pętli wokół skoczni.

W tym roku zmieniona została formuła zawodów. Zlikwidowano sobotnie jazdy indywidualne na czas. Zawodnicy rywalizują tylko dzisiaj (niedziela, 10 września) ze startu wspólnego.

Od 14.00 przewidziane są starty dzieci a od 15.00 rywalizacja rodzinna. O 16.00 odbędzie się ceremonia dekoracji zwycięzców.