Lubawka - turniej tenisa ziemnego

Dzisiaj (sobota, 9 września) na kortach przy stadionie w Lubawce odbył się deblowy turniej tenisa ziemnego o puchar im. Stanisława Wałendzisa.

Już podczas uroczystego otwarcia turnieju wręczono puchar dla zwycięzców. Za wygranie trzech edycji zawodów z rzędu puchar na własność otrzymali Rafał Kuniej i Mateusz Kuniej. Dzisiaj tenisiści walczyli o nowy puchar.

Do rywalizacji przystąpiło osiem par. Dwie drużyny przyjechały z Czech, reprezentowane były również klubu z Wałbrzycha i Kamiennej Góry. Mocną reprezentację wystawiło Lubawskie Towarzystwo Tenisowe.

W meczach półfinałowych debel Rafał Kuniej, Mateusz Kuniej pokonali (6:0) Krzysztofa Sujeckiego i Ryszarda Kunieja. Hubert Sajdak i Daniel Maciaszek wygrali (6:2) z parą Krzysztof Stawarz, Maciej Maksymowicz. W meczu finałowym R. Kuniej i M. Kuniej pokonali (6:2, 6:3) H. Sajdaka i D. Maciaszka.

Stanisław Wałendzis to jeden z twórców tenisa ziemnego w Lubawce. Turnieje o puchar jego imienia rozgrywane są od 2010 roku.