Bieg z widokiem na Kolorowe Jeziorka

Dzisiaj (sobota, 9 września) w Wieściszowicach w gminie Marciszów rozegrany został Bieg z widokiem na Kolorowe Jeziorka.

Oryginalna informacja
Start i metę biegu wyznaczono przed wejściem na Kolorowe Jeziorka. Bieg główny rozegrany został na dystansie 10 km, dodatkowo na trasie 7 km rywalizowali zawodnicy nordic walking. W tym roku w obu konkurencjach rywalizowało 113 zawodników.

Trasę biegu najszybciej (43:27) pokonał Adam Dymitroca (ZSE-T Rakowice Wielki, PZ LZS Lwówek Śląski). Drugie miejsce zajął Paweł Sadowski (Janowicka Chorągiew Husarska, 44:46), trzecie Michał Kur (Dziki Pazur Jelenia Góra, 46:39). Tuż za podium, na czwartym miejscu, rywalizację zakończył najlepszy mieszkaniec gminy Marciszów. Startujący z numerem 1 Tadeusz Sitek (Marciszów) potrzebował na pokonanie trasy 48:28. Wygrał w kategorii M50. Wśród kobiet trasę biegu najszybciej pokonała Monika Judka (biegówki.eu Jelenia Góra, 57:27). Drugie miejsce zajęła Justyna Borkowska (Sędzisław, 1:00:28).

Rywalizację w kategorii nordic walking wygrał Michał Surowiec. Najlepszą kobietą była Marta Tomasik (Jerzmanowa). Trzecie miejsce zajęła Marta Siemieńska (Kamienna Góra).

Zmaganiom biegaczy przyglądała się grupa mieszkańców czeskiej gminy Vitezna. W czasie gdy dorośli rywalizowali na trasie, dzięki mogły wziąć udział w animacjach.

Pełne wyniki opublikujemy po przekazaniu przez organizatorów.