aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. ZSS Kamienna Góra

W środę (17 maja) na stadionie przy ul. Słowackiego w Kamiennej Górze odbyły się zawody lekkoatletyczne osób niepełnosprawnych. Była to jedna z imprez realizowana w ramach projektu „Cztery pory roku na sportowo”  - wiosna, którego celem jest propagowanie aktywnego wypoczynku na co dzień przez cały rok wspólnie z rodziną.

 

Zawodnicy z Zespołu Szkół Specjalnych oraz podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia Środowiskowego Domu Samopomocy w Kamiennej Górze, rywalizowali w trójboju lekkoatletycznym (rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na dystansie 50 m) oraz pięcioboju (bieg na 100m, pchnięcie kulą, skok w dal z rozbiegu, skok wzwyż, bieg na 400m). Nad przebiegiem zawodów czuwali uczniowie – wolontariusze z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze. Wszystkim zawodnikom gorąco dopingowali rodzice. Po wręczeniu medali i pamiątkowych odznak na wszystkich uczestników sportowej imprezy czekały pyszne kiełbaski z dodatkami.

Projekt realizuje Stowarzyszenie „Podaj Rękę Kamienna Góra”, działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze a współfinansowany jest ze środków PFRON oraz Fundacji Banku Zachodniego „Bank Dziecięcych Uśmiechów”. W organizację zawodów włączyli się Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, Miejskie Centrum Kultury Fizycznej oraz Powiat Kamiennogórski.

fot. ZSS Kamienna Góra

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez