III Otwarty Turniej Badmintona

Wczoraj (sobota, 5 4 lutego) w Pisarzowicach rozegrany został III Otwarty Turniej Badmintona o puchar wójta gminy Kamienna Góra - Yonex Bad-Cup Pisarzowice 2017.

Z roku na rok rośnie ranga pisarzowickiej imprezy. W pierwszej edycji wystartowało 19 zawodników, w tegorocznej już 46 z 18 miejscowości z Polski i Niemiec. Licznie reprezentowany był Wrocław (12 zawodników), ale przyjechali również zawodnicy z Poznani, czy odległej Góry. Wśród uczestników znalazło się wielu utytułowanych badmintonistów.

Kategorię kobiet wygrała Agata John (Poznań) wielokrotna medalistka turniejów badmintona. Drugie miejsce wywalczyła Emilia Goldwasser (Wrocław) podwójna Mistrzyni Polski Trenerów i Instruktorów oraz Nauczycieli i Pracowników Oświaty w badmintonie (2016 r.), podwójna brązowa medalistka Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów (2016 r.), złota medalistka Akademickich Mistrzostwa Polski z Politechniką Wrocławską. Brązowy medal w Pisarzowicach wywalczyła Marta Radzka (Wrocław).

Wśród panów wygrał Michał Szymczak (Wrocław). Drugie miejsce zajął Jan Wolańczyk (Wrocław) brązowy medalista Mistrzostw Polski w raketlonie, drużynowy Wice Mistrz Świata w raketlonie. Trzecie Sebastian Regeńczuk (Wrocław) wielokrotny zwycięzca turniejów badmintona.

W tym roku wśród uczestników turnieju była spora grupa zawodników z powiatu kamiennogórskiego. Wśród nich wójt Patryk Straus. Waldemar Gliszczyński z Krzeszowa, Mistrz Polski Lekarzy w badmintonie.