KS 1946 Chełmsko Śląskie : Uran Okrzeszyn

Aż dwanaście bramek zobaczyli kibice podczas dzisiejszego (niedziela, 4 sierpnia) sparingu Włókniarza Chełmsko Śląskie z Uranem Okrzeszyn.

Sparing rozegrany został w Chełmsku Śląskim w systemie 3x30 minut. W pierwszej części Chełmsko atakowało, gospodarzom brakowało jednak skuteczności. Okrzeszyn postawił na grę z kontry i sporadycznie zagrażał bramce Falkowskiego. Ataki były jednak groźne. Po jednym z nich, w 25 minucie, Okrzeszyn wywalczył rzut rożny. Po jego wykonaniu piłkę wybili gospodarze ale wprost pod nogi rywala. Strzał z dystansu odbił jeszcze bramkarz, dobitka wpadła w siatkę. Po trzech minutach Chełmsko wyrównało.

Druga część spotkania była bardziej wyrównana. Piłkarze z Okrzeszyna częściej atakowali. Obie drużyny miały problem ze skutecznością. Bramki zdobywali tylko gospodarze. W 6 minucie zespołową akcję zakończył Golasiński. Drugi raz piłka wpadła do bramki po strzale z prawego narożnika pola karnego .

Trzecia część dobrze rozpoczęła się dla Okrzeszyna. Już w 1 minucie goście wykorzystali kontrę lewym skrzydłem. Kolejne minuty należały już tylko do gospodarzy. Okrzeszyn tylko kilkakrotnie wyszedł ze swojej połowy. Bramki dla KS 1946 padały w 10, 14, 18, 21, 22, 23 i 29 minucie.

Włókniarz Chełmsko Śląskie : Uran Okrzeszyn  - 10:2 (1:1, 3:1)

Skład Włókniarza: Falkowski, Aulich, Wójcik, Fedorczuk, Lewandowski, G. Nowak, Stawarz, Gryzło, M. Nowak, Golasiński, Butkiewicz, Burkiewicz, Dudczak, Witkowski, Bogusz.

Włókniarz rozpoczyna sezon klasy A 18 sierpnia wyjazdowym meczem z beniaminkiem Czarnymi Przedwojów. Drużyna z Chełmska zagra w podobnym składzie jak w ubiegłym sezonie. W zespole zostali podstawowi zawodnicy, nadal kontuzjowani są Kopeć i Pączkowski. Ekipę wzmocnili juniorzy.

Klasa B, w której zagra Uran Okrzeszyn, rozpocznie sezon 25 sierpnia. Uran podejmować będzie Orły Lipienica.