aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA komitetów wyborczych

Grzegorz Kielbasa - kandydat do rady powiatu x 3 4 5 6 7 8 9 materiał sfinansowany ze środków KW Stowarzyszenia Regionalnego Dialog 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Kamienna Góra - Noc w Muzeum Tkactwa

Od godziny 18.00 w piątkowy wieczór (12 czerwca) można było poznać wszelkie tajemnice Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze, do zwiedzania dostępne były wszystkie ekspozycje. Na chętnych i ciekawych czekało wiele atrakcji.Noc w Muzeum rozpoczęto wernisażem zbiorowej wystawy Dolnośląskiego Oddziału Związku Artystów Plastyków. W muzealnych salach poza oglądaniem stałych ekspozycji odbywały się warsztaty tkania na krośnie z Bożeną Orczykowską, przędzenia na kołowrotku z Ireną Kawerską, drukowania metodą stempli z Joanną Rzepką oraz wykonywania glicerynowych mydełek z Karoliną Grochowską. Jak trudnym ale pięknym rękodziełem jest koronka klockowa pokazała przybyłym Barbara Kowalska.

Kamienna Góra - Noc w Muzeum Tkactwa

Kamiennogórskie Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne reprezentował Rafał Czerniga. Najmłodsi goście muzeum mogli poznać dzieje Powstania Warszawskiego, obejrzeć mundury i broń z tamtego okresu. Uczestnicy muzealnej nocy oglądali pokazy mody oraz prezentacje zespołów muzycznych. Bez wątpienia zabawa w muzeum była atrakcją nie tylko dla najmłodszych.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez