aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - LO - wieczór filologa

Dzisiaj (sobota, 12 października) podczas Wieczoru Filologa organizowanego cyklicznie przez Liceum Ogólnokształcące w Kamiennej Górze, odbyło się spotkanie z gwiazdami polskiej piosenki Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem.

 

Wieczór Filologa zorganizowano o nietypowej porze bo w południe ponieważ gwiazdy spotkania zaplanowane miały na sobotnie popołudnie próby do festiwalu. Warto było jednak dostosować się do wolnego czasu artystów. Podczas magicznego spotkania goście zaprezentowali wspólne dokonania, ale przede wszystkim opowiadali o sobie, swojej pracy oraz życiowych priorytetach.

Wieczór Filologa to spotkania z ludźmi, dla których piękno języka polskiego jest wytyczną w pracy i działalności. Piosenki wyśpiewane przez Alicję Majewską do muzyki Włodzimierza Korcza to w większości wysmakowane teksty tuzów polskiej poezji, doskonałych literatów.

Dokładnie trzy lata temu w Wieczorze Filologa wziął udział Zbigniew Wodecki, serdeczny przyjaciel obojga artystów. Wspomnienia o przyjacielu, niezwykłym artyście były wzruszającym momentem tegorocznego spotkania.

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA