aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Chełmsko Śląskie

Dzisiaj (czwartek, 5 lipca) w Chełmsku Śląskim gościła ekipa filmowa, która realizuje filmu „Powiernik”. W zdjęciach uczestniczyli mieszkańcy Chełmska Śląskiego.

 

Film tworzą Łukasz Kazek i Mateusz Kudła, autorzy nagrodzonego na festiwalu w Cannes filmu dokumentalnego „Ludzie z klisz”. Planem zdjęciowym w Chełmsku Śląskim był kościół ewangelicki, cmentarz i teren wokół niego.

W kilkuminutowej scenie kręconej w Chełmsku wzięli udział mieszkańcy tej miejscowości, Szczepan Zając i Damian Skorupiński. Przed kamerą opowiedzieli o historii tego miejsca oraz o swoich działaniach zmierzających do przywrócenia szacunku cmentarzowi ewangelickiemu w Chełmsku Śląskim.

Zdjęcia do dokumentu „Powiernik” realizowane są na Węgrzech, w Austrii, Niemczech i Polsce. Premiera filmu zaplanowana jest na drugie półrocze 2019 roku.

Obraz reżyseruje Mateusz Kudła, współautor filmu z udziałem Romana Polańskiego i Ryszarda Horowitza „Polański, Horowitz. Czarodzieje z Getta”.

Produkcje wspierają Borys Wachna, DagMesko, MovieGate, Sowia Grapa, Gmina Walim, Sztolnie Walijski i Zamek Grodno. Producentem wykonawczym jest wytwórnia KRK FILM.

Łukasz Kazek będzie ponownie gościł w Chełmsku Śląskim 20 lipca prowadząc Noc Filmową.

fot. użyczone

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez