aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
koncert gruzińskiego Narodowego Chóru Adżarii Batumi w Kamiennej Górze

Niezwykłym wydarzeniem artystycznym okazał się dzisiejszy (sobota, 19 maja) koncert gruzińskiego Narodowego Chóru Adżarii Batumi w Kamiennej Górze. Artyści wykonali cerkiewne pieśni sakralne oraz gruzińskie pieśni tradycyjne.

 

Koncert chóru Batumi, który odbył się w kościele Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze, był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych i niezwykłych koncertów jakich mogła wysłuchać kamiennogórska publiczność. Już samo poznawanie kultury gruzińskiej „na żywo” to wydarzenie niecodzienne. Jednak smakowanie jej na tak wysokim, światowym poziomie artyzmu z całą pewnością jest niezapomnianym doznaniem.

Koncert zapowiedział oraz przedstawił artystów dyrektor artystyczny Festiwalu Maj z muzyką dawną Maciej Kieres. Chór Batumi zdobył kamiennogórską publiczność właściwie po pierwszym wykonanym utworze. Mimo trudniejszego repertuaru, bo wykonywane utwory pochodziły nawet z VI w.n.e, zostali docenieni i gorąco oklaskani. Ukłonem w stronę polskiej publiczności była wspólnie wykonana piosenka „Batumi”, którą kiedyś wykonywał zespół Filipinki.

koncert gruzińskiego Narodowego Chóru Adżarii Batumi w Kamiennej Górze

Zespół z Adżarii wystąpił w Kamiennej Górze w ramach festiwalu Maj z Muzyką Dawną. Koncert w kamiennogórski kościele był ich trzecim występem w ramach tej imprezy, wcześniej występowali we Wrocławiu oraz w Kudowie Zdroju.

Koncert w Kamiennej Górze odbył się dzięki wicemarszałek województwa dolnośląskiego Iwonie Krawczyk. Do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej zaprosił melomanów proboszcz parafii ks. Piotr Smoliński.

koncert gruzińskiego Narodowego Chóru Adżarii Batumi w Kamiennej Górze

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez