aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Krzeszów - Wielkanoc

Dzisiaj (sobota, 24 marca) w Domu Kultury w Krzeszowie podsumowany został konkurs palm wielkanocnych. Podczas imprezy zaprezentowane zostały również świąteczne zwyczaje.

 

Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, organizatorzy zmienili w tym roku formułę spotkania. Nie było konkursu stołów wielkanocnych. Podobnie jak przed Bożym Narodzeniem, każde z sołectw przywiozło jedną potrawę, którą każdy z uczestników mógł spróbować. Kulinarne produkty nie były jednak oceniane.

Jury, zgodnie z zapowiedzią, oceniły pasztety wielkanocne. Na konkurs zgłoszonych zostało osiem pasztetów. Wygrał przygotowany przez sołectwo Gorzeszów.

Do konkursu palm wielkanocnych zgłoszonych zostało 9 palm w kategorii dorośli i 13 dzieci. W pierwszej kategorii najwyżej oceniona została palma przygotowana przez Stowarzyszenie Optymistów Krzeszowskich. Drugie miejsce zajął Leszczyniec, a trzecie stowarzyszenie Wrzosowisko Ogorzelec i mieszkańcy tej wsi. Wyróżniona, jako najwyższa w gminie, została palma z Olszyn.

Krzeszów - Wielkanoc

W grupie dziecięcej dwa równorzędne pierwsze miejsca zajęła klasa IIIa z Gimnazjum w Krzeszowie oraz MDP Ptaszków. Drugie miejsce przyznane zostały młodzieży z Przedwojowa oraz klasie IIIb z Gimnazjum w Krzeszowie. Nagrody za trzecie miejsca otrzymało Przedszkole Publiczne w Krzeszowie oraz klasy I-III ze Szkoły Podstawowej w Szarocinie.

Przed wręczeniem nagród uczestnicy spotkania mogli obejrzeć widowisko „Przez krzyż do chwały” przygotowane przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Szarocinie. Członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy Kamienna Góra przygotowali krótkie informacje o świątecznych zwyczajach, również tych już dzisiaj zapomnianych.

W Domu Kultury zorganizowane zostały również warsztaty, podczas których można było przygotować świąteczne ozdoby.

Krzeszów - Wielkanoc

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez