Print
Lubawka - Stanisław Sojka

W magicznym, wysmakowanym artystycznie recitalu na fortepian i głos wystąpił dzisiaj (piątek, 9 marca) w Lubawce Stanisław Sojka.

 

Ten koncert jest bez wątpliwości dużym sukcesem organizatorów, dawno już w Lubawce nie gościł artysta tej miary. Mieliśmy okazję wysłuchać kilkunastu utworów z najlepszych, nagradzanych krążków Sojki. Jednak udział w koncercie nie polegał tylko na słuchaniu. Publiczność zaśpiewała wspólnie z artystą jeden z jego najbardziej znanych utworów „Cud niepamięci”. Stanisław Sojka odkrywał przez lubawską publicznością nie tylko muzyczne talenty. Pokazał nie tylko wrażliwość artystyczną, ale również dowcip i erudycję.

Od zdobycia popularności w latach 90 -tych dwudziestego wieku do teraz, Stanisław Sojka przeszedł ciekawą artystyczną drogę od jazzu i popu po muzykę poetycką inspirowaną twórczością najciekawszych polskich i zagranicznych poetów. Nagrał wspaniałe płyty, z których wiele to muzyczne perełki i wypracował własny, niepowtarzalny styl wykonania. Przez ostatnie lata artysta udowadnia swoją twórczością , że tekst nie jest dodatkiem do muzyki. Podczas lubawskiego koncertu Sojka wyśpiewał między innymi wiersze Miłosza, Dylana, Okudżawy, Osieckiej czy Szekspira.

Na uwagę zasługuje również oprawa akustyczna tego wydarzenia. Kto był, usłyszał, jak wspaniale zabrzmiała twórczość Stanisława Sojki w sali lubawskiego Domu Kultury.

Lubawka - Stanisław Sojka