aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. ZSO Kamienna Góra

Uczniowie klas pierwszych kamiennogórskiego Liceum Ogólnokształcącego (część Zespołu Szkół Ogólnokształcących) wzięli udział w zajęciach umuzykalniających. Muzycy Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze wystąpili w szkolnej auli.

 

Tematem przewodnim muzycznego spotkania były polskie pieśni i piosenki. Było to dla uczniów ciekawe otwarcie tygodnia, w którym w szkole prowadzone będą działania związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

- Warto zacytować słowa zawarte w ofercie zajęć : "W listopadowy czas sięgniemy po muzykę polską. Naszym przodkom od wieków towarzyszyły proste ludowe piosenki, patriotyczne i religijne pieśni. Wiele z nich odegrało istotną rolę w walce o polskość. Przypomnimy te najważniejsze. Razem je zaśpiewamy, odnajdując w nich pokłady głębokiego patriotyzmu. - swój koncert promowali muzycy Filharmonii Dolnośląskiej.

Na zakończenie spotkania młodzież wraz z muzykami zaśpiewała znaną polską pieśń "My, Pierwsza Brygada" – pieśń I Brygady Legionów Polskich, dowodzonych przez Józefa Piłsudskiego, która znana jest również pod tytułem "Legiony to żołnierska nuta".

fot. ZSO Kamienna Góra

fot. ZSO Kamienna Góra

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez