aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA komitetów wyborczych

Grzegorz Kielbasa - kandydat do rady powiatu Sylwester Baćko - kandydat do Sejmiku - Materiał pochodzi i jest finansowany przez Komitet Wyborczy PSL Izabela Górecka - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Violetta Majak - materiał sfinansowany przez KW Dialog Dariusz Kurowski - materiał wyborczy KWW Razem KG Aleksandra Krawczyk - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Ewa Kocemba - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Bożena Kończak - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska materiał sfinansowany ze środków KWW Ogniwo Tomasza Kulona materiał sfinansowany ze środków KW Stowarzyszenia Regionalnego Dialog Arkadiusz Dybiec - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Andrzej Pawlukiewicz - materiał sfinansowany przez KWW Porozumienie Wyborcze Grzegorz Rozwadowski - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Urszula Machaj - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Joanna Cebula - kandydatka do rady powiatu - materiał sfinansowany przez KWW Nowoczesna Gmina 2023 Franciszek Walka - materiał sfinansowany przez KWW Razem KG Zenon Król - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska 19 Tomasz Baćko - Materiał pochodzi i jest finansowany przez Komitet Wyborczy PSL
Potomkowie Friedricha Iwana w kamiennogórskim muzeum

Ponad 300 prac Friedricha Iwana oglądać można od dzisiaj (sobota, 21 października) w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze. To największa wystawa tego artysty w historii.

 

Friedrich Iwan urodził się w Kamiennej Górze 8 sierpnia 1889 roku. Już jako 14-latek uczył się w kierunkach plastycznych. Nauki pobierał we Wrocławiu i Berlinie. Zasłynął kolorowymi akwafortami przedstawiającymi Karkonosze. Zmarł w 1967 roku w Niemczech. Wystawa organizowana jest w 50-lecie śmierci artysty.

W kamiennogórskim muzeum prezentowane są prace wypożyczone z muzeów i kolekcji prywatnych z Polski, Czech i Niemiec. Ponad 350 prac to miniatury wykonywane w okopach I wojny światowej, ex librisy, pocztówki okolicznościowe, akwarele, obrazy olejne, akwaforty. Prezentowany jest również warsztat twórcy m.in. kilka płyt akwafortowych.

Dzisiaj odbył się wernisaż wystawy. Dla zebranych zagrały dzieci z Ogniska Muzycznego. Wśród gości muzeum byli potomkowie Friedricha Iwana, jego wnuk Peter z żoną i córką.

Wystawę "Karkonosze w obrazach Friedricha Iwana" oglądać będzie można do 30 kwietnia 2018 roku. W przygotowaniu jest katalog, w którym znajdą się zdjęcia wszystkich prac prezentowanych na wystawie.

Kamienna Góra - Muzeum Tkactwa - Karkonosze w obrazach Friedricha Iwana

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez