aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Uniemyśl - Nowe Życie Mateusza

W kameralnej atmosferze zabytkowej Karczmy Sądowej odbyła się dzisiaj (sobota, 23 września) doroczna impreza – Nowe Życie Mateusza. W tegorocznej odsłonie wydarzenie miało szczególny charakter, gdyż po blisko czterech wiekach do Uniemyśla i Okrzeszyna powróciło szkło.

 

Jak co roku Karczma Sądowa przyciąga miłośników ciekawych warsztatów, pysznego jedzenia i nietuzinkowych spotkań artystycznych. W tym roku w specjalnie zaaranżowanej scenerii sali zrębowej karczmy organizatorzy wystawili niecodzienny spektakl zatytułowany “Sen Opata” w wykonaniu mieszkańców wsi, sympatyków i członków Stowarzyszenia Doliny Zadrny.

Zaproszeni goście mogli również podziwiać pierwsze próby pracy w szkle. Młodzi artyści z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych przy współpracy z gospodarzami Uniemyśla i Okrzeszyna próbują wskrzesić siedemnastowieczną tradycję, kiedy huty w obu wsiach prężnie działały. W przydomowym warsztacie wypalono już pierwsze drobne szkiełka, z których najmłodsi mogli wykonać własne kolorowe mozaiki.

Uniemyśl - Nowe Życie Mateusza

 

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez