aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Krzysztof Koziołek w Krzeszowie

Powstaje kryminał retro, którego akcja rozgrywa się w Krzeszowie i okolicach. Autorem jest Krzysztof Koziołek, którego mieszkańcy poznali w październiku ubiegłego roku (Nowy cykl). Patronem medialnym książki jest portal powiatowa.info

 

Wczoraj (środa, 2 sierpnia) K. Koziołek po raz kolejny odwiedził Krzeszów. Kończył dokumentację niezbędną do ukończenia książki. Zdradził nam kilka sekretów dotyczących publikacji.

patronatAkcja książki rozgrywa się na przełomie 1934 i 1935 roku w Krzeszowie i okolicach. Bohaterów poznajemy 18 grudnia 1934 roku w Dniu Światła, tradycyjnym święcie związanym z rocznicą odnalezienia cudownej ikony, gdy ginie jeden z braci. Opat prosi jednego ze swoich gości, policjanta na urlopie, o pomoc w rozwiązaniu zagadki śmierci. - Nie będzie to jedyny trup - mówi autor. Akcja kryminłau retro rozgrywa się w Krzeszowie i okolicach. Przygotowując się do pisania K. Koziołek mieszkał w Domu Opata, poznał m.in. kościół św. Anny, głazy krasnoludków w Gorzeszowie.

Przygotowanie książki osadzonej w realiach istniejącego miejsca i czasu wymaga spędzenia wielu dni przy publikacjach i zdjęciach. Szykując najbardziej pracochłonny kryminał K. Kozioł przeczytał ponad 6 tys. stron tekstów i przeanalizował 3 tys. widokówek. Z historią Krzeszowa miał trochę mniej pracy.

Premiera książki zaplanowana jest na połowę grudnia, w Krzeszowie. - Data premiery nie będzie przypadkowa - zapewnia autor. Roboczy tytuł książki to "Imię Pani".

Na publikację z niecierpliwością powinni czekać miłośnicy historii Krzeszowa, zwolennicy kryminału oraz fani Umberto Eco, autora powieści "Imię róży".

Krzeszów

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA