aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Tak, to jest cud

Film uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze (część Zespołu Szkół Ogólnokształcących) bierze udział w Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych OKIEM MŁODYCH. Festiwal odbywa się w Świdnicy.

 

Film "Tak, to jest cud" to dokument o licealistce, która zachodzi w ciążę. Kontynuuje naukę dzięki wsparciu rodziny. Rozwija również swoje pasje.

Bezpretensjonalna opowieść o cudzie. Głos nastoletniej matki przeplatany gaworzeniem dziecka. Dokument młodych – o młodych. Reportażowa forma filmowa pozbawiona ocen. To ten rodzaj reportażowego oka, które podgląda codzienne obrządki bohaterów. Jest tu też jednak miejsce na słowa wprost do kamery. Film uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze o realiach życia ich nastoletniej koleżanki, młodej mamy w małym miasteczku. Minimalistycznie, bez zbędnego komentarza; sposób filmowania tej rzeczywistości w swej wymowności mówi sam za siebie. Film został zrealizowany w ramach Programu Edukacji Filmowej Sokołowsko Laboratorium Kultury 2015. Reżyseria: Oliwia Salamon, Nina Antoniewska, Anna Łukasiak, Kornel Baran.

W konkursie młodzieżowym jubileuszowego (dziesiątego) festiwalu bierze udział sześć produkcji, w tym kamiennogórska. W konkursie głównym obejrzeć można dziesięć filmów. Festiwal trwać będzie od 7 do 11 czerwca.

PROJEKCJE:
8.06.2017 godz.: 18:00 Teatr Miejski, Rynek 43, Świdnica
10.06.2017 godz.: 16:00 Kinoteatr Zdrowie, Głowna 36, Sokołowsko

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez