aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Krzeszów - konkurs potraw

Dzisiaj (sobota, 8 kwietnia) w Domu Kultury w Krzeszowie odbył się Gminny Konkurs Potraw Wielkanocnych. Uczestnicy imprezy poznali również wyniki Gminnego Konkursu Palm.

W tym roku do konkursu palm zgłoszonych zostało 25 konstrukcji. W grupie dorośli w kategorii różnorodność zastosowanych materiałów pierwsze miejsca zdobyły palmy przygotowane przez mieszkańców Gorzeszowa oraz Stowarzyszenie "Wrzosowisko" wraz z mieszkańcami Ogorzelca. Drugie miejsce jury przyznało palmom: Stowarzyszenia Zwykłego Kobiet Wiejskich, stowarzyszenia Szarocinianki oraz Ochotniczej Straży Pożarnej i mieszkańcom Ptaszkowa. W kategorii estetyka za oryginalność nagrodzone zostało Stowarzyszenie Optymistów Krzeszowskich. Pierwsze miejsca zajęli: mieszkańcy Olszyn, stowarzyszenie "My Krzeszowianie" oraz mieszkańcy Krzeszówka. Drugie miejsca wywalczyły palmy przygotowane przez mieszkańców: Przedwojowa, Leszczyńca, Czadrowa i Jawiszowa.

Krzeszów - konkurs potraw

W grupie dzieci i młodzieży pierwsze miejsca otrzymały: Klaudia Tokarska (Czadrów) i Ania Gogola (Pisarzowice). W grupie przedszkolaków pierwsze miejsca otrzymały: Publiczne Przedszkole z Krzeszowa oraz Przedszkole z Szarocina. W kategorii grupowej pierwsze miejsca juty przyznało palmie przygotowanej przez klasy IIIa i IIIb ze szkoły w Pisarzowicach oraz palmie klas IIIa i IIa z Krzeszowa. Drugie miejsca wywalczyli: Świetlica Środowiskowa z mieszkańcami Szarocina oraz klasy Ia, Ib, IIb, IIIb ze szkoły w Krzeszowie.

Podczas gdy jury oceniało wielkanocne stoły i potrawy przed zebranymi wystąpiły dzieci ze szkoły z programem artystycznym dotyczącym świąt Wielkiej Nocy. Trwały również warsztaty przygotowywania ozdób świątecznych.

W konkursie potraw wielkanocnych pierwsze miejsce zajął stół przygotowany przez mieszkańców Leszczyńca. Drugie miejsce wywalczyli mieszkańcy Szarocina, a trzecie Pisarzowic. W konkursie na najładniejszy mazurek wygrało stowarzyszenie Wrzosowisko z Ogorzelca.

Krzeszów - konkurs potraw

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez