aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Dożynki gminne

Wieniec wykonany przez sołectwo Olszyny został wybrany przez komisję za najładniejszy podczas Dożynek Gminy Kamienna Góra. Tegoroczne dożynki odbyły się w drugiej co do wielkości wsi gminy – w Pisarzowicach.

 

Na dożynki przygotowano dziewięć wieńców z sołectw: Pisarzowice, Szarocin, Przedwojów, Raszów, Kochanów, Krzeszów, Olszyny, Ogorzelec i Janiszów. Komisja w składzie – Posłanka Marzena Machałek, ojciec Augustyn Węgrzyn oraz Edyta Gizel-Gawron Powiatowy Lekarz Weterynarii, wybrała najładniejszy wieniec. – Wybór był bardzo trudny – mówiła M. Machałek po obradach komisji – Ocenialiśmy pracochłonność, pomysłowość oraz przekaz wieńców – dodała. Ostatecznie wygrał wieniec prezentujący wartości religijne i narodowe. Wieniec z orłem i krzyżem przygotowało sołectwo Olszyny. Na drugim miejscu uplasował się ogromny wieniec Przedwojowa, a trzecie miejsce zajęło sołectwo Janiszów. M. Machałek postanowiła przyznać nagrodę specjalną dla wieńca z Krzeszowa, a ojciec Augustyn dla Raszowa. 

wieniec z Olszyn

Starostą i starostką Dożynek zostali mieszkańcy gminy – Maria Bieniek z Olszyn oraz Sławomir Cebula z Pisarzowic. Jak sami mówią wójt postawił w tym roku na młodych. 

Zabawę dożynkową umilał Zespół Pieśni i Tańca Jubilat ze Świdnicy. Wśród gości znaleźli się m.in. posłanka Marzena Machałek, radna sejmiku Iwona Krawczyk, starosta kamiennogórski Ewa Kocemba, ojciec Augustyn Węgrzyn, radni gminy wiejskiej Kamienna Góra oraz przedstawiciele agencji i firm współpracujących z rolnikami.

Gmina wiejska Kamienna Góra składa się z 20 sołectw. Ogólnie wsi w gminie jest 21. Dla wójta Stanisław Szmajdzińskiego dożynki to drugie absolutorium dawane przez mieszkańców gminy za rok pracy. 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez