aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Krzeszów - III Festiwal Trzech Kultur

Dzisiaj (sobota, 21 stycznia) w Krzeszowie odbył się III Festiwal Trzech Kultur. Na scenie Domu Kultury zaprezentowało się 20 wykonawców z Polski, Czech i Niemiec.Podczas festiwalu prezentowały się grupy kolędnicze i jasełkowe. Ich występy oceniało jury.

W kategorii grup jasełkowych zaprezentowało się 7 wykonawców. Przegląd wygrało Koło Teatralne z Nowej Rudy. Drugie miejsce zajęła Grupa Jasełkowa z parafii pw. Zwiastowanie NMP w Witkowie, a trzecie Grupa Jasełkowa z Rząsin.

W prezentacjach kolędniczych uczestniczyło 13 wykonawców w tym dwóch z Czech i jeden z Niemiec. Jury najwyżej oceniło występ Małych Kolędników z Cervonego Kostelca w Czechach. drugie miejsce zajęli soliści "Sokta Clureja Angelo" z parafii pw. św. Jerzego i MB Różańcowej z Wałbrzycha. Trzecie miejsce  otrzymała Ksenia Duszeńko z parafii pw. św. Trójcy w Paszowicach.

Część wykonawców wystąpi również jutro (niedziela, 22 stycznia). Koncert ma się rozpocząć o godzinie 13.30.

Równolegle z przeglądem trwają warsztaty artystyczne. Zajęcia rozpoczęły się w piątek, a zakończą w niedzielę. Uczestniczy w nim ok. 50 przyjezdnych osób i grupa miejscowych artystów. Zajęcia odbywają się w Obsłudze Pielgrzyma.

Organizatorem przeglądu i warsztatów jest Fundacja Europejska Perła Baroku.

Krzeszów - III Festiwal Trzech Kultur

 

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez