aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Chełmsko Śląskie

Grupa „Wspólnie dla Chełmska” rozpoczęła realizację "Koncertu w podziękowaniu”.

Zespół Sachiel udostępnił kolejny utwór. Tym razem to protest song - Smutna Piosenka o Wolności (Murem za Wolnością 2).Sachiel

fot. Stara Kopalnia Wałbrzych

Stara Kopalnia, pomimo zamknięcia, działa cały czas w wersji online. Na Facebook’u instytucji pojawiają się liczne materiały w formie zdjęć i filmów dotyczących obiektu, jego historii i kopalnianej ekspozycji. Od przyszłego tygodnia ruszają „Wtorki ze sztuką” – będą to specjalnie przygotowane, bezpłatne spotkania online dotyczące sztuki, które będą prowadzone przez pracowników Centrum Ceramiki Unikatowej i Galerii Sztuki Współczesnej. Spotkania będą się odbywać w każdy wtorek o godzinie 16.00 na Facebook’u Starej Kopalni.

etno logo

Jest nam niezmiernie miło zaprosić na projekcję filmu „TKACZE”- zdjęciową adaptację wydarzeń opisanych przez Gerharda Hauptmana w dramacie „Tkacze”.

fot. ZSZiO Kamienna Góra

Od kilku lat w dzień roboczy poprzedzający 11 listopada szkoły w całej Polsce mogą wziąć udział we wspólnym śpiewaniu hymnu. Akcja rozpoczyna się o godzinie 11:11.

Chełmsko Śląskie - EtnoPolska 2020

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego „Tkacze Śląscy”, w okresie od marca do listopada 2020 realizowało w ramach programu „EtnoPolska 2020” Zadanie pn.: „Ocalić od zapomnienia”, dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury. Obejmowało ono działania skierowane na zachowanie pamięci o historii i tradycji regionu. Tylko dobra organizacja pracy w okresie stanu zagrożenia epidemicznego dała możliwość osiągnięcia efektu prowadzonych zajęć warsztatowych z zakresu tańca, śpiewu, gry aktorskiej oraz rękodzieła ludowego. Wiele z pośród nich zostało zrealizowanych w bezpośrednim kontakcie instruktorów z uczestnikami, jednak w okresie masowo występujących zachorowań w naszym regionie część z nich odbyła się on-line, za pośrednictwem usługi komunikacji wideo Google Meet. Każda z oferowanych form cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród społeczności lokalnej.

Grupa Sachiel podczas protestów wywołanych wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego przygotowała protest song.

Chełmsko Śląskie - koncert

Dzisiaj (niedziela, 11 października) w kościele pw. Św. Rodziny w Chełmsku Śląskim odbył się Koncert Papieski zorganizowany przez mieszkańców miejscowości.

Kamienna Góra - 300 lat kościoła

Dzisiaj (sobota, 10 października) odbyła się główna część obchodów jubileuszu 300-lecia kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze.

Krzeszów - festiwal muzyki dawnej

Dzisiaj (piątek, 25 września) w Krzeszowie rozpoczął się festiwal muzyki dawnej Radix Poloniae. Przed muzycznymi prezentacjami odbyła się promocja książki ks. dr Łukasza Kutrowskiego.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA