aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

 kondolencje

Kamienna Góra - łącznik

Zmieniona została organizacji ruchu na łączniku ulic Księcia Bolka I i Wałbrzyskiej w Kamiennej Górze.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 12:00 do 20:00 24 maja.

fot. policja

W czwartek (21 maja) policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce podczas służby przy przejściu granicznym w Lubawce zatrzymali 56–letniego mieszkańca Kamiennej Góry.

Dębrznik

Dzisiaj (sobota, 23 maja) przed południem w Dębrzniku doszło do kolizji samochodu osobowego, którym jechała kobieta z dziećmi.

Pustelnik, opel corsa

Dzisiaj (sobota, 23 maja) około godziny 13 z drogi krajowej nr 5 w Pustelniku wypadł opel corsa.

Aktualizacja 14:50

gmina Kamienna Góra - pogotowie

Radni gminy Kamienna Góra zakupili sprzęt dla stacji Pogotowia Ratunkowego w Kamiennej Górze.

fot. Policja

Wczoraj (czwartek, 21 maja) policjanci z Lubawki zatrzymali renault clio kierowane przez 32-letniego mieszkańca Kamiennej Góry. Kontrola odbyła się na terenie Bukówki tuż po godzinie 21.

policja Kamienna Góra

Policja – obok przedstawicieli jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, oświaty i ochrony zdrowia – jest zobowiązana do podejmowania działań w przypadku podejrzenia wystąpienia zjawiska przemocy w rodzinie. Działanie te podejmowane są w ramach procedury „Niebieskiej Karty”.

zus Osoby, które mogą złożyć wniosek o emeryturę już w czerwcu bieżącego roku, nie muszą bać się niekorzystnej waloryzacji składek, która zwykle sprawia, że wysokość comiesięcznej wypłaty jest niższa niż gdyby wniosek złożyły w lipcu. Zgodnie z założeniami Tarczy Antykryzysowej 3.0., ZUS wyliczy emeryturę, o którą zawnioskuje się w czerwcu, w ten sam sposób jak emeryturę wnioskowaną w maju.

REKLAMA