aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Lubawka - Adam Tumiński

Kilka znanych na całym świecie firm zaczynało od garażu. Dzięki pomysłowi i pracy stopniowo rosły i opanowywały świat. Przed taką szansą stoi również mieszkaniec Lubawki.

– Pomysł wziął się z lenistwa – mówi Adam Tumiński. Znudziło mu się ciągłe wiązanie i rozwiązywanie sznurowadeł. Szukał rozwiązania ułatwiającego życie. W sklepach nic nie znalazł więc... wymyślił zipped. Urządzenie najprościej można nazwać przejściówką ze sznurowadeł na zamek błyskawiczny. Po jego zastosowaniu wielokrotne wiązanie sznurówek przechodzi do historii.

Pierwsze wyroby testował na sobie. Znajomi do pomysłu podchodzili różnie. Części pomysł się bardzo podobał, inni nie widzieli sensu w jego stosowaniu. Przed rokiem zipped trafił na jeden z anglojęzycznych portali pośredniczących  między pomysłodawcami a darczyńcami. Pomysł chwycił, wsparło go ponad 140 osób. Zebrane fundusze pozwoliły na wyposażenie skromnego warsztatu w lubawskim garażu. W ciągu roku A. Tumiński sprzedał około 500 par urządzenia.

fot. Adam Tumiński

Teraz o mieszkańcu Lubawki zrobiło się głośno również w Polsce. Jego pomysł na biznes opisany został, w wydanej pod koniec maja, książce "101 niezwykłych pomysłów na biznes". A. Tumiński wystawił zipped również na polskim portalu – wspieram.to. Jeśli uzyska wsparcie będzie mógł unowocześnić zakład, zmniejszyć koszty produkcji, a może nawet zatrudnić pracowników. Skorzystać mogą również lokalne firmy. To u nich lubawski przedsiębiorca stara się kupować produkty niezbędne do wytwarzania swojego gadżetu.

Adam Tumiński ma 27 lat. Zdał maturę po liceum profilowanym w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze. Pracował w dużych firmach produkcyjnych, teraz prowadzi własną działalność gospodarczą. Zipped został zastrzeżony w urzędzie patentowym. Produktem zainteresowana jest m.in. firma z Włoch. A. Tumiński ma już pomysły na kolejne gadżety. Na razie nie zdradza jednak szczegółów.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez