aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA komitetów wyborczych

Grzegorz Kielbasa - kandydat do rady powiatu x 3 4 5 6 7 8 9 materiał sfinansowany ze środków KW Stowarzyszenia Regionalnego Dialog 12 13 14 15 x 17 18 19 20

Kamienna Góra - ewakuacja ZUS-u

Dzisiaj (środa, 24 kwietnia) o godzinie 10 rozpoczęła się ewakuacja pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kamiennej Górze. W budynku zauważono dym.Ewakuację przeprowadzili pracownicy ZUS-u. Z budynku na parking wyprowadzonych zostało 170 osób. Wezwana została również straż pożarna. Ratownicy weszli do zadymionego budynku, odnaleźli źródło ognia i je ugasili. Budynek został oddymiony.

Gdy strażacy odnaleźli pakunek wyglądający jak bomba, ratownicy zostali ewakuowani z budynku. Na miejsce wezwano policyjnych pirotechników. Ci stwierdzili, że pakunek nie jest bombą. Pracownicy ZUS mogli wrócić do budynku.

Cała akcja przeprowadzona została w ramach ćwiczeń. W budynkach, w których pracuje ponad 50 osób, próbne ewakuacja trzeba przeprowadzać raz na dwa lata. Tego typu ćwiczenia są również okazją do zapoznania się strażaków z obiektem.

– Nie jest to pokaz. Analizujemy działania poszczególnych ratowników i wyciągamy wnioski – tłumaczy Sławomir Graczyk zastępca komendanta powiatowego PSP w Kamiennej Górze.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez