aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Uniemyśl - Karczma Sądowa - Dzien domów przysłupowych

Dzisiaj (niedziela, 26 maja) na pograniczu polsko-czesko-niemieckim odbył się dzień otwarty domów przysłupowych. Jednym z udostępnionym zwiedzającym obiektów była Karczma Sądowa w Uniemyślu.Jedną z pierwszych osób odwiedzających karczmę w Uniemyślu była poseł Zofia Czernow. Po niej budynek odwiedziły grupy turystów m.in. z Poznania i Wrocławia. W Uniemyślu byli również Czesi z okolic Trutnova oraz mieszkańcy powiatu. Niektórzy przyjechali z odległych miejscowości.

Wśród odwiedzających były osoby, które widziały karczmę w ubiegłym roku, podczas poprzedniej akcji. Zwracali uwagę na postęp prac przy remoncie obiektu. W ciągu roku udało się m.in. położyć nowy dach.

Część odwiedzających karczmę postanowiła również zobaczyć ścieżkę przyrodniczą przygotowaną na okolicznych wzniesieniach. Specjalnie na dzień domów przysłupowych w karczmie zorganizowane zostały warsztaty wikliniarskie, podczas których można było nauczyć się wytwarzania drobnych ozdób.

Karczmę na dzień domów przysłupowych przygotował Klub Przyrodnika, który dziękuje za pomoc m.in. leśniczemu Andrzejowi Ogonowskiemu.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez