aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - sesja rady miasta

Już po raz trzydziesty pierwszy obradowali radni Kamiennej Góry. Dzisiaj (środa, 22 maja) odbyła się kolejna sesja.Na prośbę radnych burmistrz Krzysztof Świątek podał dane dotyczące kosztów organizacji majówki z Arado oraz udziału miasta w utrzymaniu podziemi. W 2012 roku na majową imprezę związaną z podziemiami miasto wydało 50 tys. zł, w tym roku 40 tys. zł. Dodatkowo miasto dokłada 3 tys. zł miesięcznie, pieniądze przeznaczone są na opłacenie dwóch półetatowych pracowników. Niezadowolenie z takich dopłat wyraziła Małgorzata Krzyszkowska, która oceniła, że jest to dopłata do działalności prywatnej firmy, a wielu przedsiębiorców we własnym zakresie promuje miasto.

– Była to świetna impreza dla mieszkańców miasta i powiatu – ocenił majówkę burmistrz i dodał, że w tym czasie miasto odwiedziło 6-8 tys. osób. Według burmistrza na imprezie skorzystali lokalni przedsiębiorcy, w okolicy zajęte były wszystkie miejsca noclegowe, przyjezdni robili zakupy w miejscowych sklepach. K. Świątek zauważył, że tylko jeden przedsiębiorca z terenu miasta zdecydował się na handel na terenie historycznego miasteczka, a miasto zaproponowało bezpłatne miejsca 20 miejscowym handlowcom. Z oferty skorzystały więc firmy spoza miasta m.in. z Lubawki i Słupska.

Podczas majówki podziemia odwiedziło 2 tys. osób, Muzeum Tkactwa w tym czasie zwiedziło 800 osób.  Efektem majówki były również informacje o imprezie i mieście umieszczone w mediach ogólnopolskich oraz przyjazd Bogusława Wołoszańskiego, który w Kamiennej Górze ma nagrać jeden odcinek swojego programu telewizyjnego.

Radni zmienili uchwałę dotyczącą odbioru odpadów po 1 lipca. Postanowili, że to miasto zapewni wszystkim mieszkańcom nowe kosze, do tej pory każdy miał je sobie kupić. Dyskusję wywołało ograniczenie do 240 litrów rocznie odpadów budowlanych, które będzie mogło bezpłatnie oddać każde gospodarstwo domowe. Bogusława Krawiec i Wiesław Sobiechowski twierdzili, że takie rozwiązanie jest niesprawiedliwe dla wieloosobowych rodzin. Większość rady zdecydowała się jednak na zmianę zaproponowaną przez urzędników.

Obrady rozpoczęły się od zamieszania z miejscami zajmowanymi przez radnych. Irena Plata przesiadła się na miejsce śp. Józefa Gorczycy. Mariola Jaciuk nie zajęła miejsca przy stole. Usiadła z tyłu, na twardej ławce przy kominku. Jak tłumaczyła bolał ją kręgosłup. Miejsce przy stole z jej wizytówką pozostało puste. Miejsce w drugim rzędzie nie przeszkadzało radnej w aktywnym udziale w obradach.

Kamienna Góra - sesja rady miasta

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez