aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. relacja video z sesji

Podczas dzisiejszej sesji radni Lubawki rozważali przyjęcie projektu uchwały dotyczącej ustalenia nowej stawki opłaty za odbiór śmieci.

Burmistrz zaproponowała radnym podniesienie opłaty do 30 zł miesięcznie od mieszkańca. Podwyżka miała obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku. W tej chwili mieszkańcy miasta i gminy Lubawka płacą 24 zł za odbiór odpadów.

Za przyjęciem uchwały, a więc za podwyżką, nie zagłosował żaden radny, 10 było przeciwko, 5 wstrzymało się od głosu. Uchwała nie została przyjęta, a więc nadal obowiązywać będzie obecna stawka 24 zł.

Z uzasadnienia projektu uchwały wynika, że system gospodarowania odpadami w Lubawce nie bilansuje się od 2019 roku. Bez podwyżki w 2022 roku ma zabraknąć 650 tys. zł. Pieniądze będą musiały pochodzić z budżetu gminy, z innych zadań czy inwestycji.

Decyzję radnych ostro oceniła skarbnik Lubawki Monika Stanek-Gamoń, przypomniała, że w gminie Kamienna Góra radni ustalili już stawkę na poziomie 30 zł. - Państwo nie umiecie wziąć odpowiedzialności w sprawach trudnych - mówiła skarbnik - Podcięliście gałąź, na której siedzieci - dodała - W tej chwili zrobiliście krok ku degradacji gminy.

 

REKLAMA