aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Lubawka, ul. Wodna

Część mieszkańców bloku przy ul. Wodnej w Lubawce narzeka na przeciągający się remont balkonów. Prezes spółdzielni zapewnia, że prace zakończą się w tym tygodniu.

Blok należy do Spółdzielni Mieszkaniowej Lubawa. Spółdzielnia zdecydowała się na kompleksowy remont balkonów. Na wszystkich układane są nowe płytki, na części trzeba było zrobić wylewki. Wymieniane są również barierki.

Większość balkonów jest już prawie gotowa, brakuje tylko barierek. Mieszkańcy nie mogą więc z nich nadal korzystać. Nic nie chroni ich bowiem przed spadnięciem z balkonu.

Prezes spółdzielni zapewnia, że dzisiaj zakończy się remont ostatniego balkonu. Barierki mają być montowane do jutra, prace mają zakończyć się w tym tygodniu. Prezes tłumaczy, że nowe barierki są tak ciężkie, iż muszą być wciągane na balkony przy pomocy dźwigu. Wciąganie linami mogłoby zakończyć się uszkodzeniem barierek lub wyremontowanych balkonów. Wynajęcie dźwigu kosztuje i dlatego spółdzielnia nie chce prowadzić tych prac stopniowo. Od jutra na miejscu ma już pracować wynajęty dźwig i stopniowo podnosić barierki na wszystkie balkony.

REKLAMA