aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Krzeszów - sanktuarium św. Józefa

Od dzisiaj (piątek, 19 marca) kościół pw. św. Józefa w Krzeszowie jest diecezjalnym sanktuarium. Mszy świętej z tej okazji przewodniczył biskup Zbigniew Kiernikowski.

 

Ogłoszenie kościoła brackiego sanktuarium odbyło się podczas IV Pielgrzymki Rzemieślników i Bractwa św. Józefa do Krzeszowa.

Zmiana statusu kościoła ma znaczenie zarówno teologiczne, jak i turystyczne. Sanktuarium ma stać się miejscem pielgrzymek, w którym można otrzymać odpust. Po zakończeniu epidemii koronawirusa sanktuarium będzie atrakcyjnym miejscem turystycznych wypraw.

W kościele św. Józefa można podziwiać 50 fresków dotyczących tego świętego. We wtorki odprawiana jest koronka do św. Józefa, w każdy 19 dzień miesiąca wierni spotykają się na uroczystej mszy świętej. Latem w każdą niedzielę o 7:30 w kościele św. Józefa odprawiana jest msza święta.

W planach jest organizacja serii wydarzeń kulturalnych m.in. koncertów. Realizacja planów zależeć będzie od sytuacji epidemiologicznej.

Z okazji ogłoszenie kościoła brackiego sanktuarium wydany został folder przypominający historię kultu św. Józefa. Wydawnictwo promuje całe opactwo krzeszowskie. Foldery mają trafić do wszystkich parafii w Polsce.

Krzeszów - sanktuarium św. Józefa

 

REKLAMA