aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja Kamienna Góra

W nocy z 14/15 stycznia br. policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce, tuż po północy, zauważyli na terenie Lubawki pojazd marki Ford Focus, którym poruszał się znany im mieszkaniec gminy Kamienna Góra, co do którego funkcjonariusze mieli podejrzenie, że posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

 

Mężczyzna nie reagował na wydane mu polecenia do zatrzymania się, przyśpieszył i zaczął uciekać. W wyniku pościgu, który policjanci podjęli za 33 – latkiem, kierowca został zatrzymany na terenie gminy Kamienna Góra, zaraz po tym, jak w wyniku brawurowej jazdy wpadł w poślizg i stracił panowanie nad kierownicą. Nawet po zatrzymaniu się, usiłował przejechać jednego z funkcjonariuszy, wciąż nie reagując na polecenia policjantów. Dopiero skuteczne dalsze działania mundurowych, wybicie szyby w jego pojeździe oraz siłowe wydobycie 33 – latka z jego samochodu zakończyły nieodpowiedzialne wybryki mężczyzny.

W wyniku sprawdzenia funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna absolutnie nie powinien wsiadać za kierownicę i to z trzech powodów. Od sierpnia 2020 roku posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, ponadto znajdował się pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających. Dodatkowo policjanci ustalili, że 33 – latek figurował w policyjnych systemach jako osoba poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze.

W dniu dzisiejszym usłyszał on zarzuty w tej sprawie. Teraz 33 – latkowi za jego nieodpowiedzialne zachowanie grozi surowa kara, o wysokości której zadecyduje sąd.

asp. Paulina Basta
KPP Kamienna Góra

REKLAMA