aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra -  manifestacja

W Kamiennej Górze, podobnie jak w wielu innych miejscowościach w Polsce, odbył się dzisiaj (poniedziałek, 26 października) kolejny protest mieszkańców niezadowolonych z wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

 

Podobnie jak w sobotę mieszkańcy spotkali się pod ratuszem. Kilkaset osób przechodziło przez przejścia dla pieszych blokują ruch na pl. Grunwaldzkim, ul. Spacerowej, Waryńskiego i Broniewskiego. Po kilkunastu minutach manifestacja, w asyście policji, przeszła ulicami miasta wokół centrum (Al. Wojska Polskiego, ul. Okrzei, Spacerowa). Policjanci otwierali i zamykali kolumnę, blokowali również wjazdy z bocznych ulic. Po powrocie pod ratusz manifestanci spokojnie rozeszli się.

Manifestanci wznosili hasła wyrażające niezadowolenie z ograniczenia prawa do aborcji oraz ogólnie z rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Po zakończeniu manifestacji policjanci rozpoczęli spisywanie osób znajdujących się w pobliżu ratusza. Wśród spisanych znalazła się część dziennikarzy relacjonujących protest.

 

 

REKLAMA