aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Wałbrzyscy policjanci we współpracy z kolegami z Kamiennej Góry oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali 31-letniego mieszkańca Wałbrzycha zajmującego się produkcją i handlem wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy. Zabezpieczono ponad 2,5 tony tytoniu oraz ponad tonę gotowej już krajanki tytoniowej. Mężczyzna czerpiąc korzyści z handlu nielegalnym tytoniem naraził Skarb Państwa na straty ponad 1 500 000 zł z tytułu nieopłaconego podatku.

17 stycznia br. policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wspólnie z kolegami z Kamiennej Góry oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali 31-letniego mieszkańca Wałbrzycha zajmującego się produkcją i handlem wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy. Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału oraz uzyskanych informacji przeprowadzono przeszukanie w domu wynajmowanym przez 31-latka na terenie powiatu kamiennogórskiego.Przeszukanie potwierdziło wcześniejsze ustalenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2,5 tony tytoniu oraz ponad 1 tonę gotowej już krajanki tytoniowej. Na skutek przestępczej działalności 31-latka starty na jakie został narażony Skarb Państwa z tytułu nieopłaconych podatków sięgają ponad 1,5 miliony złotych. Ponadto w toku przeszukania ujawniono dwie maszyny do cięcia liści tytoniu o wartości 50 tysięcy złotych oraz dwie wagi elektroniczne.
Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są dalsze zatrzymania osób biorących udział w procederze nielegalnego handlu tytoniem.

O dalszych losach 31-letniego wałbrzyszanina zadecyduje sąd. W świetle obowiązujących przepisów grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysoka grzywna.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez