aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - 70-lecie przewodników

Przewodnicy z powiatu kamiennogórskiego ponownie mieli okazję do świętowania. Dzisiaj (piątek, 17 stycznia) spotkali się z okazji urodzin i imienin wieloletnich turystów.


Przewodnicy ponownie spotkali się w hotelu Karkonosze w Kamiennej Górze. W tym roku czterech z nich obchodziło lub obchodzić będzie siedemdziesiąte urodziny. Postanowili uczcić ten jubileusz również wspólnie.

W tym roku siedemdziesięciolatkami będą Witold Fałdziński, Stanisław Król, Włodzimierz Stec i Jan Szymiczek. Do panów dołączyła, znacznie młodsza, Ewa Kubeczek, która w towarzystwie kolegów obchodziła imieniny.

Cała czwórka pierwsze turystyczne kroki stawiała pod opieką Pelagii Werno. Wspólnie rozpoczęli i zakończyli kurs przewodników organizowany przez Zygmunta Sarneckiego i ruszyli na turystyczne trasy. S. Król przez 35 lat prowadził Rajd na raty. W. Fałdziński zaraził się drugą pasją, zaczął zbierać minerały i organizować wyprawy do Nepalu, Indii, Indonezji i Afryki w poszukiwaniu cennych okazów.

Wszyscy jubilaci otrzymali pamiątkowe medale przygotowane przez kolegów przewodników oraz prezenty od dyrektor Muzeum Tkactwa.

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez