aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - Muzeum Tkactwa - spotkanie noworoczne

Dzisiaj (piątek, 17 stycznia) w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbyło się noworoczne spotkanie zorganizowane przez Urząd Miasta.


Do wspólnego rozpoczęcia roku burmistrz zaprosił samorządowców, przedstawicieli placówek i przedsiębiorców. – To dzięki Wam nasi mieszkańcy mogą się rozwijać – witał gości Krzysztof Świątek.

– Zrobiliśmy wszystko to, na co było nasze miasto stać – burmistrz podsumował rok 2013, kończący unijny budżet – Na pewno nie jest to wszystko, co byśmy chcieli zrobić. 

Odnosząc się do planów na przyszłość burmistrz przypomniał o nowej perspektywie finansowej w Unii Europejskiej na lata 2014-2020 oraz o planach budowy drogi S3. – Musimy razem działać, aby kolejny odcinek [Bolków-Lubawka przyp. red.] powstał jak najszybciej.
Powstać ma również wojewódzka droga środkowosudecka i łącznik Wałbrzycha z Kamiennej Góry. Dzięki tym drogom poprawi się dojazd do miast i powiatu, co będzie impulsem do rozwoju tego terenu.

List od poseł Marzeny Machałek, która musiała być dzisiaj w Warszawie, odczytała radna Zofia Kolat.

Ksiądz Edward Bigos przypomniał, że 24 kwietnia odbędzie się kanonizacja papieża Jana Pawła II. Rok 2014 przybliża Polskę do 1050 rocznicy przyjęcia chrztu. Na jubileusz ma przyjechać papież Franciszek.
– Żebyśmy umieli znaleźć wspólny język – kapłan życzył zgromadzonym na początku roku wyborczego. E. Bigos stwierdził, że należy wspólnie znaleźć rozwiązanie, które pozwoli na zachęcenie młodzieży do pozostania na terenie powiatu.

Myśl księdza rozwinęła Iwona Krawczyk, radna sejmiku województwa dolnośląskiego. Uchylając rąbka tajemnicy stwierdziła, że powstaje już program mający pozwolić na przekazywanie dodatkowych funduszy na edukację w potrzebnych zawodach. O szczegółach nie chciała jednak mówić.

Kamienna Góra - Muzeum Tkactwa - spotkanie noworoczne

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez