aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra

Dziesięć miesięcy trwać ma remont ul. Papieża Jana Pawła II. Dzisiaj (poniedziałek, 3 sierpnia) podpisana został umowa z wykonawcą.

 

Prace obejmą 400 metrów drogi, od skrzyżowania z ul. Jeleniogórską do mostu za ul. Mostową, ale bez ronda. Wymienione mają zostać podziemne instalacje.

W przetargu wystartowało czterech oferentów. Najkorzystniejszą propozycję złożyło Konsorcjum firm: Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych oraz Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne i Handlowe COM-D. Prace kosztować mają 1,98 mln zł.

Prace potrwać mają do 31 maja 2021 roku. Na razie wykonawca przygotowuje projekt organizacji ruchu, prace w terenie ruszą prawdopodobnie we wrześniu.

Na razie nieznane są szczegóły dotyczące utrudnień w ruchu i planowanych objazdów. Wykonawca deklaruje, że ruch wstrzymywany będzie tylko na czas niezbędnych prac, np. wymiany kanalizacji deszczowej, która biegnie środkiem drogi. W pozostałych okresach przejazd ma być możliwy, ale z utrudnieniami. Remont rozdzielony będzie na część od świateł do ronda i od ronda do mostu. Szczegóły podane zostaną po zatwierdzeniu projektu organizacji ruchu.

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA